Moti sot në Maqedoninë e Veriut – AlbMania      

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

 Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe m e vranësira të vogla. Do të fryjë erë në drejtim veriperëndimor.

Temperatura do të jetë në interval prej gjashtë deri 12 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla ku temperatura maksimale do të arrijë deri shtatë gradë celsius.

Prej ditës së hënë do të kemi mot me vranësira, ndërsa nga dita e martë pritet të ketë reshje të shiut që në vendet malore do të jenë reshje të borës.