Moti sot në Maqedoninë e Veriut

 Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut veçanërisht në mëngjes. Gjatë ditës vranësirat do të ulen, informon Shërbimi Hidrometeorologjik.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej 2 deri në 5 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 7 deri në 13 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut në veçanti në mëngjes. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 3, ndërsa e ditës deri në 10 gradë Celsius.