Moti sot në Maqedoninë e Veriut – AlbMania      

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

 Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot paradite do të jetë me diell ndërsa pasdite me vranësira. Do të fryjë erë në drejtim verior.

Temperatura maksimale do të jetë në interval prej gjashtë deri 13 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të gati i njëjtë ku temperatura maksimale do të arrijë deri tetë gradë celsius.

Temperatura më të ulëta që janë matur për sot janë në Berovë -10 dhe në Shkup me -8 gradë celsius. Në Petrovec, Demir Kapi -7 ndërsa bë Tetivë, Manastir dhe Strumicë -6. Në Dibër, Shtip dhe Mavrovë -5 gradë celsius, kurse Kumanova, Kriva Pallanka dhe Prilepi -4.