Ndizet gara për Top 4, Tottenhami triumfon me lehtësi në derbin kundër Arsenalit – AlbMania      

Ndizet gara për Top 4, Tottenhami triumfon me lehtësi në derbin kundër Arsenalit

 Ndizet gara për Top 4, Tottenhami triumfon me lehtësi në derbin kundër Arsenalit

Ka përfunduar gjithçka sa i përket derbit londinez mes Tottenhamit e Arsenalit, ku skuadra e Antonio Contes ka arritur të arkëtoj pikët e plota.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara, Tottenhami ka triumfuar me lehtësi kundër Arsenalit, duke e mposhtur si vendas me rezultat 3:0.

Ylli anglez Harry Kane shkëlqeu në këtë ndeshje duke shënuar dy gola, respektivisht, duke zhbllokuar rezultatin në minutën e 22’, ndërsa thelloi epërsinë në 2:0 në minutën e 37’ të ndeshjes.

Golin e tretë për skuadrën e Contes, dhe të fundit të ndeshjes e shënoi Heung-Min Son, i cili në minutën e 47’ vulos rezultatin final 3:0.

Me pikët e reja, Tottenhami vazhdon pozicionimin në vendin e pestë me 65 pikë, por tani vetëm një pikë larg Arsenalit, që zë vendin e katërt.

Rezultati final i ndeshjes është 3:0 në favor të Tottenhamit.