Në këtë datë do të zhvillohen duelet e para gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve – AlbMania      

Në këtë datë do të zhvillohen duelet e para gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

 Në këtë datë do të zhvillohen duelet e para gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Villarreali, Real Madridi, Liverpooli dhe Manchester City janë skuadra që tashmë janë konfirmuar si gjysmëfinaliste të Ligës së Kampionëve.

Villarreali e ka mposhtur Bayernin e Munihun, Real Madridi-Chelsean, Liverpooli-Benfica-n si dhe Manchester City skuadrën e Atletico Madridit.

Në gjysmëfinale do të ballafaqohen Manchester City me Real Madridin, kurse Liverpooli me Villarrealin.

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen më 26 prill, kurse ato të kthimit më 3 maj.