Pamje nga momenti i tërmetit në Stamboll

 Pamje nga momenti i tërmetit në Stamboll

Stambolli para pak çastesh është goditur nga një tërmet 5.8 i shkallë me epiqendër në Detin e Marmarasë, në ujërat e rrethit Silivri.

Mësohet se tërmeti ka ndodhur në thellës prej 6,99 kilometra dhe 21,68 kilometra larg rrethit nga Silivri. Ndërkohë, si pasojë e tërmetit që ka shkaktuar panik në mesin e qytetarëve, në rrethin Avcılar është rrëzuar minarja e një xhamisë.

Në rrjetet sociale janë publikuar edhe video të tjera, ku shihen reagimet e qytetarëve.Ende nuk ka informacione për viktima të mundshme.