Pamje të papublikuara më parë: Familja Jashari tri javë para sulmit nga serbët (Video)

 Pamje të papublikuara më parë: Familja Jashari tri javë para sulmit nga serbët (Video)

Është publikuar video e rrallë e familjes së Adem Jasharit, e realizuar vetëm 3 javë para sulmit të serbëve më datën 5-6 mars 1998.

27 janar 1998, këto janë pamjet e sulmit të parë të serbëve ndaj Familjes Jashari. Në çdo vend shihen vrima të mbetura të plumbave por e gjithë Familja Jashari, shpëtuan nga sulmi”, kështu e fillon rrëfimin televizioni zviceran SRF.

Në të shihen Hamza Jashari, i cili flet për represioin e Serbisë, ndaj shqiptarëve të Kosovës.

Shaban Jashari, babai i Heroit Adem Jasari, në odën e tij flet pa frikë dhe i vendosur për të luftuar.

Në video shihet nëna e Adem Jsharit, dhe pjestar të tjerë të familjes që sot nuk jetojn më.

I vetmi perosonalitet në odën e Jasharajëve, shihet profesori i shquar Zekeria Cana, i cili në atë kohë ishte zyrtar i LDK-së.

Në kullën e Jasharajve, shihen armatim i i madh që posedonte Familja Legjendare.

Pamjet janë publikuar nga FMimages.

EKSKLUZIVE: Pamje të rralla të familjes së Adem Jasharit, vetëm 3 javë para së të sulmohej nga Serbia

EKSKLUZIVE: Pamje të rralla të familjes së Adem Jasharit, vetëm 3 javë para së të sulmohej nga SerbiaSHABAN JASHARI: Edhe na qetu jemi le, qetu kemi më vdekë nuk kemi ku meshku. Kemi me luftu sa t'mujm, edhe kur vjen vdekja, vdesim edhe udha mbarë na koftë!

Gepostet von FM Images Albania am Dienstag, 29. Oktober 2019

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com