Paqueta jashtë skuadrës së Milan, për ndeshjen kundër Brescia – AlbMania    
     

Paqueta jashtë skuadrës së Milan, për ndeshjen kundër Brescia

 Paqueta jashtë skuadrës së Milan, për ndeshjen kundër Brescia

Paqueta është lënë jashtë skuadrës së Stefano Pioli, për ndeshjen kundër Brescia.

Braziliani i Milan, Lucas Paqueta, nuk do të udhëtojë me skuadrën e tij, për ndeshjen kundër Brescia.

Në listën e publikuar nga trajneri Pioli, nuk shihet të figurojë emri i mesfushorit brazilian.

Mësohet nga mediet italiane se ishte vet lojtari ai që ka kërkuar të lihet jashtë skuadre.

Këtë edicion ai ka startuar vetëm tetë herë, dhe emri i tij lidhet me një largim të mundshëm nga Milan.