Parashikimi i motit për sot në RMV – AlbMania      

Parashikimi i motit për sot në RMV

 Parashikimi i motit për sot në RMV

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 24 deri në 31 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe i ngrohtë, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 30 gradë Celsiusë. /Alsat.mk