Presidenti i klubit të njohur malazez jep 2 milionë euro për të prekurit nga tërmeti

 Presidenti i klubit të njohur malazez jep 2 milionë euro për të prekurit nga tërmeti

Presidenti i klubit basketbollistik Mornar nga Tivari i Malit të Zi, Djordje Pavovecic ka dhënë 2 milionë euro për të prekurit nga tërmeri në Shqipëri.

Nga Mali i Zi raportohet se ka ardhur një donacion i madh prej biznesmenit, Djordje Pavicevic.

Në faqen e Instagramit “Basketboll pa Kufij”, kanë dalur informacione se njeriu i parë i klubit të basketbollit Mornar ka vendosur të dhurojë dy milionë euro për të ndihmuar Republikën e Shqipërisë.

Paviçeviç njihet si filantrop i madh dhe humanist. Muajin e kaluar ai ka ndërtuar një terren sportiv për fëmijë në qytetin e Tivarit në Mal të Zi.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com