Rama humb kontrollin dhe dridhet gjatë ceremonisë, shtrëngon fort krahun (Video) – AlbMania      

Rama humb kontrollin dhe dridhet gjatë ceremonisë, shtrëngon fort krahun (Video)

 Rama humb kontrollin dhe dridhet gjatë ceremonisë, shtrëngon fort krahun (Video)

Kryeministri Edi Rama në ceremoninë paraditen e sotme tek ‘Varrezat e Dëshmorëve’ në Tiranë nuk është shfaqur në formë.

Teksa ishte në krah të Metës në ceremoni, një dorë e tij fillon të dridhet pa kontroll.

Kryeministri mundohet të qetësojnë veten, madje në në një moment me dorën tjetër, kap krahun e majtë, me synimin të mos bjerë në sy, por situata i del jashtë kontrollit.

Kjo shihet qartë edhe në pamjet e mëposhtme. Rama në pak sekonda ka ndjerë ‘tërmet’ në trupin e tij. Nuk dihet ende se cila është gjendja shëndetësore se kryeministrit, por këto pamje tregojnë shumë.

Për shkak të tragjedisë së 26 nëntorit në vend nuk u krye asnjë festë për festat e 28-29 nëntorit. 27 nëntori u shpall ditë zie kombëtare.