Real Madrid e sjell në Bernabeu sensacionin e Premierligës – AlbMania    
     

Real Madrid e sjell në Bernabeu sensacionin e Premierligës

 Real Madrid e sjell në Bernabeu sensacionin e Premierligës

Anësori i Wolves, Adama Traore raportohet se po monitorohet nga Real Madrid dhe Barcelona përpara një lëvizje të madhe gjatë.

24 vjeçari po shijon një fushatë mahnitëse te Wolves, nën drejtimin e Nuno Espirito Santos pas pesë vitesh në Angli.

Spanjolli është dalluar gjithmonë për ritmin e treguar në lojë, por këtë sezon ka filluar të bëhet kërcënues edhe para golit, duke u bërë një nga lojtarët më të frishëm në Premierligë.

Ai gjithashtu ka pasur edhe një transformim të jashtëzakonshëm të trupit të tij, duke shtuar shumë muskuj.

Mediet sportive raportojnë se lojtari mund të rikthehet në Spanjë, me Barcelonën dhe Real Madridin që përmenden si skuadra potenciale për transferimin e tij.

Transferimi te Real shihet si opsion më i mundshëm, si zëvendësues i Gareth Bale, që ndodhet pranë largimit./Lajmi.net/