Real Madrid mendon për merkato, shënjestron dy talentët më të përfolur

 Real Madrid mendon për merkato, shënjestron dy talentët më të përfolur

U premtua një revolucion këtë sezon, por Real Madrid vazhdon me avazin e vjetë – një paqëndrueshmëri e dukshme.

Presidenti Florentino Perez ka dhënë ultimatum që skuadra e tij të përmirësohet, sidomos pas shpenzimeve të bëra gjatë merkatos verore.

Bordi i ‘Los Blancos’ po ndjek nga afër situatën e dy talentëve më të përfolur në Evropë kohëve të fundit.

Bëhet fjalë për anësorin e Borussia Dortmund Jadon Sanco dhe sulmuesin e Salzburg, Erling Braut Haaland.

Sancho është shprehur haptazi se dëshiron të largohet gjatë verës, kurse Haaland do të mirëpriste oferta nga një klub siç është gjiganti spanjoll.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com