Real Madrid mposht Osasunan dhe rrëmben kreun në La Liga – AlbMania    
     

Real Madrid mposht Osasunan dhe rrëmben kreun në La Liga

 Real Madrid mposht Osasunan dhe rrëmben kreun në La Liga

Skuadra e Zinedine Zidane ka mposhtur 2:0 Osasunën në ‘Santiago Bernabeu’ në ndeshjen e javës së gjashtë në La Liga.

Vinicius Junior në minutën e 36’, kaloi në epërsi prej 1:0 Real Madridin.

‘Los Blancos’ vazhduan dominimin edhe në pjesën e dytë.

I inkuadruari në minutën e 71’, Rodrigo, iu deshën vetëm një minutë lojë në fushë, për të gjetur golin e dytë për Real Madridin në këtë ndeshje, për 2:0.

Kjo fitore dërgon Real Madridin në vendin e parë në La Liga me 14 pikë, duke lënë pas Atletico Madridin, Athletico Bilbaon, Granadan dhe Barcelonën.