Reinier do t’i bashkohet Real Madrid – kontrata e nënshkruar do të vlejë pesë vite

 Reinier do t’i bashkohet Real Madrid – kontrata e nënshkruar do të vlejë pesë vite

Real Madrid është shumë afër transferimit të radhës nga Brazili.

‘Sky Italia’ shkruan se Real Madrid kanë arritur marrëveshje për nënshkrimin e Reinier Jesus.

17 vjeçari ka kompletuar testet mjekësore dhe tani do të vendos firmën e tij në kontratën pesë vjeçare.

Reinier deri më tani është aktivizuar me Flamengo, por aventurën e tij ai do ta vazhdojë në ‘Santiago Bernabeu’.

Reinier ka shënuar gjashtë gola në 14 ndeshje me Flamengo, në vitin 2019.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com