Ronaldo shënon gol të bukur ndaj Bolognas (Video) – AlbMania    
     

Ronaldo shënon gol të bukur ndaj Bolognas (Video)

 Ronaldo shënon gol të bukur ndaj Bolognas (Video)

Cristiano Ronaldo ka shënuar një gol të bukur në ndeshjen ndaj Bolognas në kuadër të javës së tetë në Serie A.

Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Bolognas pas vetëm 19-të minutave lojë.

Ishte ylli portugez, Ronaldo, i cili shënoi një gol të bukur për 1-0.

Goli i Ronaldos erdhi pas një driblimi të mirë që i bëri një kundërshtari dhe një goditje të fortë dhe të saktë nga brenda 16-metërshit.

https://twitter.com/d9inexfootball_/status/1185634750372859905?s=21