Rritet numri i të shëruarve, mbi 3 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

 Rritet numri i të shëruarve, mbi 3 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

Numri i të shëruarve nga Covid-19 në Kosovë po vazhdon të rritet. Megjithëse numri i të infektuarve mbetët i lartë.

Aktualisht në Kosovë janë 12 mijë e 337 raste pozitive nga 46 mijë e 907 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2.

Numri i të shëruarve është rritur dukshëm dhe vetëm ditën e djeshme janë shëruar 197 pacientë. Deri më tani numri i përgjithshëm i të shëruarve është gjithsej 8 mijë e 346, kurse numri i rasteve aktive është 3 mijë 534.

Brenda 24 orëve janë raportuar 9 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv, derisa numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 457.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com