Sela: Aleanca do të sjell ndryshimin te shqiptarët, më 12 prill! (Video) – AlbMania    
     

Sela: Aleanca do të sjell ndryshimin te shqiptarët, më 12 prill! (Video)

 Sela: Aleanca do të sjell ndryshimin te shqiptarët, më 12 prill! (Video)

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, në një intervistë për gazetën LAJM, ka deklaruar se opozita shqiptare është në rrugë të mbarë për të lidhur bashkëpunimin para zgjedhjeve të parakohshme të 12 prillit dhe për të sjellur ndryshimin tek shqiptarët e Maqedonisë së Veriut.

Sela, është shprehur i prerë kundër koalicioneve parazgjedhore mes partive shqiptare dhe maqedonase, pasi vlerëson se, për diçka të tillë nuk ka kushte. Ai ka komentuar edhe përplasjet e fundit mes funksionarëve të LSDM-së dhe BDI-së, që sipas tij, janë të orketruara dhe bëhen për përfitime politike. Në intervistën e zhvilluar me gazetarin Reshat Ibrahimi, kreu i ASH-së, flet edhe për platformën e partisë së tij, vendimarrjen konsensuale, parlamentin dydhomësh, rastet e montuara, gjyqësorin, arsimin dhe dështimin e qeverisë LSDM-BDI në procesin e integrimeve. Intervistën e plotë me zotin Sela mund ta ndiqni në videon më poshtë./Gazeta LAJM/

Sela për "Lajm": Aleanca do të sjell ndryshimin te shqiptarët, më 12 prill!

Ziadin Sela për "Lajm": Aleanca do të sjell ndryshimin te shqiptarët, më 12 prill!

Gepostet von Lajm TV am Donnerstag, 28. November 2019