Sela: Aleanca nuk do të bën koalicion me një “VMRO të Gruevskit” e as me një ” LSDM të Cërvenkovskit”

 Sela: Aleanca nuk do të bën koalicion me një “VMRO të Gruevskit” e as me një ” LSDM të Cërvenkovskit”

Lideri i ASH-së Ziadin Sela ishte sonte i ftuar në Tv 21 në emision Click Plus, ku u debatua për aktualitetin e situatën politike, si dhe hapat që do të ndërmer ASh si parti opozitare ditëve në vazhdim.

Pjesë e debatit ishin edhe analisti Visar Ademi si dhe gazetari Naser Selmani.

Ziadin Sela mes tjerash ka deklaruar se Aleanca nuk do të lidh koalicion me një ,,Vmro të Gruevskit” e as me një,,LSdm të Cërvenkovskit”