Sela: Askujt mos t’i shkoj ndërmend të trokas në derën e Aleancës, Ligji për Gjuhët nuk kthehet mbrapa

 Sela: Askujt mos t’i shkoj ndërmend të trokas në derën e Aleancës, Ligji për Gjuhët nuk kthehet mbrapa

Ziadin Sela i ftuar në Rruga Drejt me Arta Tahirin në Alsat-M, Ziadin Sela përball analistëve kanë debatuar rreth aktueliteteve politike në vend dhe rajonë.

Lideri i opozitës Shqiptare Ziadin Sela duke folur rreth ligjit për gjuhët dhe rekondimet e Komisionit te Venecias.
Sela tha se Ligji për gjuhët për Aleancën është punë e mbyllur dhe as mos ti shkoj mendja dikujt të trokasë në derën e Aleancës me ofertë për ligjin për gjuhët sepse ai ligj nuk kthehet mbrapa,vetëm duhet të permirsohet ende por nuk kthehemi mbrapa për të hapur çështje që njëher e kemi negociuar dhe kemi arrit nje pajtim.

Ligji u dërgua në Komisionin e Venecias për dy çështje,për çështjen e banknotave dhe uniformave,kjo tani që ndodhë është lojë e BDI dhe LSDM bashk me VMRO.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com