Sela: Dëshirojmë që të jemi bashkë me Besën dhe Alternativën sepse motivi është shumë më i madhë se inatet personale – AlbMania    
     

Sela: Dëshirojmë që të jemi bashkë me Besën dhe Alternativën sepse motivi është shumë më i madhë se inatet personale

 Sela: Dëshirojmë që të jemi bashkë me Besën dhe Alternativën sepse motivi është shumë më i madhë se inatet personale

I ftuar në emisionin ,,Studio e Hapur” në Tv Shenja me gazetarin Arben Zeqiri,Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka folur për zhvillimet aktuale politike.
I pyetur nga gazetarë lidhur me temën për koalicionet parazgjedhore,Sela ka thënë: Lidhur me këtë temë që të jem i sinqert ende sjemi ulur për të diskutuar me asnjërin subjekt,por ka një të vërtet,gjatë takimeve që kishim më 2017 kur arritëm një koalicion në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale kemi biseduar për zgjedhjet e ardhshme parlamentare,në atë takim u zgjatë dora për një koalicion të përbashkët në zgjedhjet parlamentare dhe për mua fjala e dhënë vlen ende,pastaj ndodhi për fatë të keq ndarja në Lëvizjen Besa, dhe tani un ju them se dëshirojmë të jemi bashk në zgjedhjet e 12 prillit me Besën dhe Alternativën sepse motivi dhe qëllimi është shumë më i madhë se inatet personale