‘Shpërthen’ Edon Zhegrova, shënon super-gol dhe ia dhuron fitoren Baselit

 ‘Shpërthen’ Edon Zhegrova, shënon super-gol dhe ia dhuron fitoren Baselit

Baseli ka zhvilluar sot një miqësore kontrolluese me skuadrën nga Rumania, FC SB.

Skuadra e Marcel Koller është përballur me FC SB sot në terren neutral, raporton Zëri.info.

Kampioni i shumëfishtë zviceran e ka fituar ndeshjen me rezultat 1:0.

Golin e vetëm dhe të fitores e ka shënuar futbollisti nga Kosova, Edon Zhegrova.

Zhegrova e ka shënuar një super-gol në minutën e 86-të të ndeshjes.

Për më shumë, golin e Zhegrovës mund ta shikoni në videon e mëposhtme./Zëri/