Shqipëri-Francë, formacionet zyrtare – AlbMania      

Shqipëri-Francë, formacionet zyrtare

 Shqipëri-Francë, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për superndeshjen mes Shqipërisë dhe Francës në stadiumin e ri të kombëtares.

Shqipëria dhe Franca do t’i përmbyllin eliminatoret për Euro 2020 në stadiumin “Air Albania”, ku pritet një atmosferë e zjarrtë nga “Tifozat Kuq e Zi”.

Shqipëria nuk ka më gjasa për kualifikim në europian dhe këtë ndeshje do e luajë vetëm ëpr prestigj. Megjithatë, ndeshjet kundër një kombëtare shumë të fortë, siç është kampioni në fuqi i botës, Franca, gjithmonë janë të rëndësisë të veçantë.

Këto janë formacionet të të dyja skuadrave:

Albania XI: Berisha, Lenjani, Hysaj, Veseli, Djimsiti, Bare, Gjasula, Manaj, Qose, Dermaku, Balaj

Subs: Hoxha, Strakosha, Memolla, Memushaj, Seferi, Mihaj, Uzuni, Ndoj, Ismajli, Ramadani, Roshi, Trashi

France XI: Mandanda, Dubois, Kimpembe, Varane, Lenglet, B.Mendy, Tolisso, Sissoko, Griezmann, Ben Yedder, Giroud

Subs: Areola, Maignan, Pavard, Ndombele, Lemar, Mbappe, Kante, Guendouzi, Zouma, Fekir, Digne