Shqipëri sërish goditet nga një tërmet, ja ku ishte epiqendra – AlbMania      

Shqipëri sërish goditet nga një tërmet, ja ku ishte epiqendra

 Shqipëri sërish goditet nga një tërmet, ja ku ishte epiqendra

Shqipëri mëngjesin e sotëm është goditur nga një tërmet 4.2 ballë me epiqendrën afër Gjirit të Lalzit.
Në orën 07:04, po ashtu një tjetër lëkundje toke u ndje në Durrës dhe Tiranë.

Megjithatë duhet të ruajtur qetësia, pasi sipas sizmiologëve, nuk pritet të ketë tërmete të fortë por vetëm lëkundje të lehta.

Gjithashtu është e këshillueshme që në Tiranë, të mos braktisen banesat që nuk kanë pësuar asnjë dëmtim.