Shqipëria goditet edhe nga dy tërmete tjera

 Shqipëria goditet edhe nga dy tërmete tjera

Para pak minutave Shqipëria është goditur edhe nga dy tërmete të njëpasnjëshme.

Tërmeti ka ndodhur 36 kilometra në afërsi të Tiranës derisa ka qenë me magnitudë 3.4 shkallë e tjetri me 2.1 shkallë.

Shqipëria dje u godit nga një tërmet me magnitudë 6.5 shkallë të Rihterit, duke lënë 27 të vdekur dhe qindra njerëz të lënduar.

Shumë objekte, ndërtesa dhe shtëpi, janë shkatërruar nga ky tërmet i fuqishëm, duke lënë edhe shumë njerëz jashtë shtëpive të tyre.