Shqiptarët në zi për jetët e humbura nga tërmeti

 Shqiptarët në zi për jetët e humbura nga tërmeti

Shqipëria dhe Kosova sot janë në zi kombëtare për shkak të jetëve të humbura nga tërmetet që goditën Shqipërinë natën mes 25 e 26 nëntorit.

Në të gjitha institucionet flamujt janë ulur në gjysmështizë, ndërsa në Kosovë janë anuluar edhe aktivitetet festive për nder të Ditës së Flamurit.

Tërmeti goditi kryesisht qytetin e Durrësit dhe zonën e Thumanës ku u shembën disa pallate.

Bilanci i viktimave fatkeqësisht pritet të rritet pasi ka ende persona nën rrënoja.