Shtëpia ekologjike që kushton mbi 2 milionë euro, ja pse është kaq e veçantë – AlbMania    
     

Shtëpia ekologjike që kushton mbi 2 milionë euro, ja pse është kaq e veçantë

 Shtëpia ekologjike që kushton mbi 2 milionë euro, ja pse është kaq e veçantë

Një eko shtëpi super-moderne që gjeneron energjinë e vet diellore dhe gjeotermale dhe madje krenohet me një sistem mbylljeje biometrike, ka dalë në treg për 2,4 milionë euro.

Shtëpia e sigurt, e cila duket si një guaskë e lakuar, gjithashtu ka një sistem sigurie kamerash pa tel dhe folësit audio të integruar të cilat mund të kontrollohen nga një iPad, transmeton lajmi.net. Shtëpia me pesë shtretër, e quajtur The Spiral, në Worth, West Sussex, është 371 metra katrorë dhe ka një kuzhinë me plan të hapur, dhomë të gjallë, një korridor të veshur me dru dhe një dhomë zhveshjeje.

Për të mësuar specifika të mëtutjeshme të super-shtëpisë, ndiqini fotografitë më poshtë.