Talenti Fisnik Asllani nënshkruan me skuadrën e madhe gjermane – AlbMania          

Talenti Fisnik Asllani nënshkruan me skuadrën e madhe gjermane

 Talenti Fisnik Asllani nënshkruan me skuadrën e madhe gjermane

Një tjetër talent shqiptar bëhet pjesë e një klubi të madh gjerman.
Është Fisnik Asllani, i cili ka nënshkruar kontratë profesionale me Hoffenheimin, deri në vitin 2024.
Sulmuesi 18-vjeçar nga Kosova ishte pjesë e Union Berlin U-19, derisa në Bundesligën U-19 kishte shënuar 15 gola, duke regjistruar edhe 7 asiste në 16 ndeshje

Asllani ka veshur më parë edhe fanellën e grupmoshave të reja të Gjermanisë dhe Kosovës