Talenti i Real Madridit huazohet te Granada – AlbMania          

Talenti i Real Madridit huazohet te Granada

 Talenti i Real Madridit huazohet te Granada

Real Madrid CF dhe Granada CF kanë arritur një marrëveshje në lidhje me huazimin e Jesús Vallejo për sezonin e ardhshëm.

23-vjeçari do të jetë pjesë e ekipit të Granadas deri më 30 qershor 2021.

Vallejo është pjesë e Real Madridit që nga viti 2015, kurse ka qenë në huazim te klubet si Zaragoza, Frankfurt e Wolves.