Tentoi të përvetësojë kontributet për të prekurit nga tërmeti, jepet masa e sigurisë

 Tentoi të përvetësojë kontributet për të prekurit nga tërmeti, jepet masa e sigurisë

Gjykata e Lezhës dha masën e sigurisë arrest me burg për shtetasin Arjan Meli i akuzuar për “mashtrim” dhe “përvetësim titulli shtetëror”.

30-vjeçari Meli, u arrestua 5 ditë më parë pasi kishte hapur një llogari false me emrin “Rilindje” në Facebook nga ku iu bënte thirrje qytetarëve që të kontribuonin me vlera monetare për personat e prekur nga tërmeti në dy numra llogarie bankare, të cilat pas verifikimeve rezultuan se ishin personale.

Menjëherë pas arrestimit, policia bëri dhe bllokimin e llogarive bankare të 30-vjeçarit nga Lezha, Arjan Meli.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com