Tragjedia në një foto, tërmeti i merr jetën 4 pjesëtarëve të familjes Reçi – AlbMania    
     

Tragjedia në një foto, tërmeti i merr jetën 4 pjesëtarëve të familjes Reçi

 Tragjedia në një foto, tërmeti i merr jetën 4 pjesëtarëve të familjes Reçi

Lot, ankth, pritje dhe shpresë për jetë të gjalla, për një mrekulli nën rrënojat e ndërtesave që u shembën nga tërmeti i fuqishëm që shkundi Shqipërinë në 03:54 të së martës.

Mes 42 viktimave nga tërmeti i fuqishëm e së martës ishin 4 pjesëtarët e familjes Reçi.

Eduard Reçi, 54 vjeç, bashkëshortja e tij, Dolora Reçi 49 vjeç si dhe dy fëmijët Kristi Reçi 25 vjeç dhe Kalus Reçi 21 vjeç.

Familjarët e tyre bëjnë me dije varrimin e tyre me anë të lajmërimi si dhe homazhet që do të zhvillohen tek Pallati i Kulturës.