Tre gjigantët evropianë e duan Cristian Romeron

 Tre gjigantët evropianë e duan Cristian Romeron

Shumë klube evropiane kanë shprehur interesim për Cristian Romeron.

Sipas ‘Sportitalia’, Tottenham, Barcelona dhe Manchester United kanë shprehur interesim për transferimin e Romeros gjatë afatit kalimtar të verës.

Raportohet se këto skuadra janë shumë të interesuar për mbrojtësin dhe tashmë kanë nisur kontaktet me drejtuesit e Atalantas në lidhje me një transferim të mundshëm.

Klubi italian po kërkon të paktën 35 milionë euro për ta lënë të lirë futbollistin të largohet.

Dy klubet janë të gatshme ta paguajnë këtë shifër dhe transferojnë në radhët e tyre argjentiastin që ka shkëlqyer me paraqitjet e tij te Atalanta dhe Kombëtarja e Argjentinës.