Tre ushtarë amerikanë janë vrarë në aksident në Fort Stewart në Gjeorgji

 Tre ushtarë amerikanë janë vrarë në aksident në Fort Stewart në Gjeorgji

Zyrtarët e ushtrisë amerikane thonë se tre ushtarë u vranë dhe tre të tjerë u plagosën kur automjeti i blinduar ku po hipnin ishte përfshirë në një aksident gjatë stërvitjes në Fort Stewart në Gjeorgji, raporton AP.

Zyrtarët me Divizionin e 3-të të Këmbësorisë së Aeroportit Fort Stewart-Hunter, thanë në një njoftim për lajmin se aksidenti ndodhi herët të dielën në mëngjes. Lëshimi kishte disa detaje shtesë, dhe një zëdhënës tha që Ushtria nuk po thoshte asgjë më shumë.

Ushtarët ishin me ekipin luftarak të Brigadës së Parë të blinduar dhe ishin në një automjet luftarak Bradley. Ata nuk u identifikuan menjëherë.

Ushtria thotë se tre ushtarët e plagosur u evakuuan dhe u dërguan në një spital të Ushtrisë, ku po vlerësoheshin dhe mjekoheshin.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com