Trondit ish-komandanti: O lene taksën se na lodhët…

 Trondit ish-komandanti: O lene taksën se na lodhët…

Ish-komandanti i UÇK-së, Naim Maloku, nëpërmjet një deklarata publike, ka thënë se duhet përfundimisht që taksa ndaj produkteve serbe të lihet mënjanë dhe të fokusohen në marrëdhëniet Kosovë – Serbi.

Sipas tij, asnjë vend punë nuk e ka mbyllë Serbia për shkak të taksës ndaj Kosovës.

Postimi plotë:

O lene taksen se na lodhet me te, boll ma!

Asnje vend pune nuk e ka mbylle Serbia per shkak te takses se Kosoves, perkundrazi. Kur Kosova e qiti taksen, Turqia 90 milion banor, e hoqi doganen per produkte Serbe. Fabrika te tera ne Slloveni punojne me muaj ne vit ,produkte me tiketa te kompanive Serbe ,per te mujte Serbia me i mbulu kerkesat e tregut Turk. Leni ” vajtimet” e Vuçiqit sepse te rrejshme, si gjithehere kur kukasin Serbet, jane.

A mundeni me na tregu per keto dy marveshje?

Serbia zyrtare po thote:

1. Marveshja per linjen ajrore eshte marveshje e brendshme, sikur te leshohet edhe nje linje Beograd-Nishe

2.Me marveshjen per transportin hekurudhor po thote qe po e lidhe krahinen e Saje jugore Kosmetin me kryeqytetin Beogradin.

Nese nuk eshte keshtu, dhe mundeni me e demantu, pse nuk po i botoni keto marveshje dhe Ne me e dite qe vertete Ju po folni drejte?

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com