Ukrainasi Usyk fiton edhe në peshat e rënda – AlbMania      

Ukrainasi Usyk fiton edhe në peshat e rënda

 Ukrainasi Usyk fiton edhe në peshat e rënda

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk ka debutuar me fitore në peshën e rëndë. Ish-kampioni i botës në peshën e mesme (deri 94 kg), mposhti rivalin amerikan Çaz Uiterspun. Ky i fundit vendosi të tërhiqej në raundin
e shtatë nga dueli i zhvilluar në Çikago. Një përballje e dominuar nga ukrainasi, që regjsitron tani 17 fitore dhe asnjë humbje na karrierën e tij si profesionist. Edhe pse debutonte në një Divizion të ri, Usyk boksoi mirë, duke lëvizur shpejt në ring dhe grushtet e tij nuk i dhanë asnjë shans rivalit të fitonte.

https://youtu.be/g3EkXLW3Fw8