Vdes sportistja 23-vjeçare nga koronavirusi (Foto) – AlbMania          

Vdes sportistja 23-vjeçare nga koronavirusi (Foto)

 Vdes sportistja 23-vjeçare nga koronavirusi (Foto)

Koronavirusi po përhapet me shpejtësi ndërsa duket se ka prekur edhe futbollin. Shumë takime janë shtyrë, ndërsa disa ndeshje do luhen pa tifozë.

Elham Sheikhi ishte një lojtare futsali nga Qom nuk i mbijetoi koronavirusit.

Aatletja 23-vjeçare e futbollit profesionist, vdiq në spitalin në qytetin Qom, Iran.

Lajmi u bë publik nga agjencia lokale “Rokna” (në artikull i ndarë në rrjetet sociale dhe nga disa site si BBC Farsi).

Futsal është një variant i futbollit i cili luhet në hapësira të mbyllura dhe që përfshin pesë lojtare për ekip.

Në Iran besohet se numri i viktimave është më i lartë, por qeveria i fsheh ato.