Vedat Muriqi nga minuta e parë, formacionet zyrtare: Fenerbahce – Alanyaspor – AlbMania      

Vedat Muriqi nga minuta e parë, formacionet zyrtare: Fenerbahce – Alanyaspor

 Vedat Muriqi nga minuta e parë, formacionet zyrtare: Fenerbahce – Alanyaspor

Fenerbahce e pret Alanyasporin në kuadër të xhiros së 21’të në superligën turke.

Alanya e cila momentalisht ka një pikë më shumë se Feneri, udhëton drejt “Sukru Saraçoglu” me të vetmin synim befasinë dhe vazhdimin e ëndrrës për titull.

Gjithsesi, mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 18:00, kurse tashmë janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.