VMRO – DPMNE: Ekonomia e Maqedonisë po fundoset

 VMRO – DPMNE: Ekonomia e Maqedonisë po fundoset

“Ekonomia e Maqedonisë po fundoset. Krahasuar me vitin e kaluar investimet e huaja shënojnë zbritje prej 164% ose 187 milionë euro më pak. Sektori privat është para kolapsit.

Banda kriminele në pushtet ka gjunjëzuar ekonominë. Komuniteti i biznesit vërtetoi që Zaev gënjen dhe se Maqedonia nuk po shkëlqen. Zaevit nuk i intereson shteti, nuk i intereson ekonomia dhe nuk i intereson qytetari i thjeshtë i cili mezi kalon muajin”, thuhet mes tjerash në komunikatën e VMRO – DPMNE-së. /SHENJA/