Vuçiq nis “festën” pas kthimit nga Mynihu, u shërben ushqim mysafirëve të tij

 Vuçiq nis “festën” pas kthimit nga Mynihu, u shërben ushqim mysafirëve të tij

Me të kthyer nga Mynihu, presidenti serb, Aleksander Vuçiq ka nisur festën.

Në fakt, Vuçiq u ka shërbyer ushqim sot mysafirëve të tij special në presidencë.

Kremta në presidencën serbe, bëhet me rastin e “ditës së shtetësisë” që atje festohet çdo 15 shkurt.

Ndryshe, Vuçiq në Mynih është takuar edhe me krerët e Kosovës, kryeministrin Albin Kurti me të cilin ishte në një panel diskutimi, dhe presidentin Hashim Thaçi për nënshkrimin e marrëveshjes për hekurudhat.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com