VV organizon tri pika grumbullimi për ndihma të cilat do të transportohen në Shqipëri – AlbMania      

VV organizon tri pika grumbullimi për ndihma të cilat do të transportohen në Shqipëri

 VV organizon tri pika grumbullimi për ndihma të cilat do të transportohen në Shqipëri

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një postimi në facebook thotë se tërmetet e mbrëmshme në Shqipëri kanë tronditur vendin, me këtë rast, kanë organizuar pika grumbullimi për ndihmë në Prishtinë, Prizren e Gjakovë.

“Me ngushëllimet për të gjithë familjet e viktimave dhe në mbështetje të të lënduarve e familjeve të mbetura pa strehë, po mobilizohemi për të ndihmuar. Lëvizja VETËVENDOSJE! organizon tri pika grumbullimi, në zyrat tona në Prishtinë, Prizren dhe Gjakovë, për grumbullimin e ndihmave siç janë ushqimi i paketuar, rrobat të ngrohta për çfarëdo moshe, batanije e shtroje, barna (paracetamol dhe vitamina)”, thuhet në postim.

VV thotë se pas grumbullimit do të transportohen në Shqipëri në koordinimet me Emergjencat Civile.

“Ju jemi shumë mirënjohës për të gjitha ndihmat dhe prej këtij çasti mund të lajmëroheni për t’i dorëzuar ndihmat tuaja”, thuhet në postimin e VV.

Pikat grumbulluese:

Zyra e LV! në Prishtinë

Rr. Kasëm Haxhimurati nr. 12

Ne lagjën Arbëri/Dragodan

Zyra e LV! në Prizren

Rr. Adem Jashari nr. 104

Në qendër, ngjitur me QMI, afër Shtëpisë së Bardhë

Zyra e LV! në Gjakovë

Rr. Ismail Qemali pn

Te çarshia e vjetër, përballë Rektoratit