Werder Bremen i jep një rol të rëndësishëm Milot Rashicës – AlbMania    
     

Werder Bremen i jep një rol të rëndësishëm Milot Rashicës

 Werder Bremen i jep një rol të rëndësishëm Milot Rashicës

Milot Rashica është duke kaluar në një formë shumë të mirë tek skuadra e tij Werder Bremen.

Sipas mediumit gjerman Weserreport, trajneri Florian Kohfeldt i Werderit pritet ta emërojë me shumë mundësi Milot Rashicën si lojtari që do ti gjuajë penalltitë në skuadër, pasi Davy Klassen nuk është treguar i suksesshëm.

Rashica ka treguar formë të lartë me ekipin gjerman dhe po është vrastar para portës kundërshtare.

Ylli nga Vushtrria asnjë gol nuk e ka shënuar nga pika e bardhë, por tash e tutje sipas të gjitha gjasave ai do të jetë gjuajtësi i penalltive.

Wessereport raporton se kosovari mund ta fitojë këtë përgjegjësi nga trajneri Florian Kohfeldt, i cili e ka humbur besimin te Davy Klaassen, i cili nuk është treguar i suksesshëm në tentimet e tij.