Willaim Walker nuk ia jep dorën Hashim Thaçit (Video) – AlbMania    
     

Willaim Walker nuk ia jep dorën Hashim Thaçit (Video)

 Willaim Walker nuk ia jep dorën Hashim Thaçit (Video)

Ish-shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë dhe njeriu që doli publikisht para 21 vitesh duke dhënë alarmin për krimet serbë në Kosovë, Willaim Walker, sot para homazheve në Kompleksin Përkujtimor në Reçak refuzoi t’ia shtrëngojë dorën presidentit kosovar, Hashim Thaçi.

Në një video që po qarkullon në rrjetet sociale, Thaçi shihet teksa provon t’ia jap dorën Walkerit, megjithatë ky i fundit nuk ia shtrëngon dhe vazhdon flet.