Xhaka: Mezi po e pres ndeshjen e parë si kapiten zyrtar – AlbMania    
     

Xhaka: Mezi po e pres ndeshjen e parë si kapiten zyrtar

 Xhaka: Mezi po e pres ndeshjen e parë si kapiten zyrtar

Futbollisti kosovar, Granit Xhaka para pak ditësh e ka marrë lajmin se ai do të jetë kapiten zyrtar i Arsenalit.

Andaj futbollisti ka publikuar një foto nga stërvitjet me mbishkrimin “Gati dhe përgatitur për Old Trafford nesër.

Mezi pres ndeshjen time të parë si kapiteni i ri zyrtar i Arsenalit. Është një nder i madh për mua!”

Arsenali sot do të luaj kundër Manchester Unitedit duke filluar nga ora 21:00.