Zjarr në një qendër migrantësh në Greqi – AlbMania      

Zjarr në një qendër migrantësh në Greqi

 Zjarr në një qendër migrantësh në Greqi

Një zjarr ka shpërthyer sot në qendrën e pritjes së migrantëve Amigdalez në Attica dhe dëmtoi dy shtëpi montazh.

Zjarri u shua shpejt, raporton agjencia e lajmeve greke ANA. Zjarri fillimisht shpërtheu në njërën prej shtëpive ku askush nuk ishte i vendosur, pastaj u përhap në një tjetër, dhe në incident nuk kishte asnjë të lënduar pasi migrantët ishin evakuuar me kohë.

Zjarri u shua nga 11 zjarrfikës me pesë automjete dhe shkaku po hetohet. Megjithatë, sipas informacioneve jozyrtare, zjarri ka të ngjarë të ketë shpërthyer në një incident të vogël, por nuk janë dhënë detaje.