Zvicra goditet nga një tërmet – Kjo është shkalla e rihterit – AlbMania    
     

Zvicra goditet nga një tërmet – Kjo është shkalla e rihterit

 Zvicra goditet nga një tërmet – Kjo është shkalla e rihterit

Rreth orës 02:14 minuta ka goditur shtetin e Zvicrës.

Tërmeti, i cili është regjistruar nga EMSC, një organizatë shkencore ndërkombëtare, ka bërë të ditur se shkalla e këtij tërmeti ka qenë 3.0.

Kujtojmë se të martën e kësaj jave Shqipëria është goditur nga një tërmet i fuqishëm prej 6.4 shkallë i cili ka shkaktuar edhe viktima dhe dëme të mëdha materiale.